Чорнобильський архів

Чорнобильський архів покликаний зберігати й передавати пам’ять про людей, постраждалих від аварії на ЧАЕС. В архіві зберігаються інтерв’ю чорнобильців, колекції дизайнерських плакатів, малюнків, зібрання учнівських конкурсних робіт, різні фотокартки.
У результаті аварії на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції частина території Білорусі, України та Росії зазнали радіоактивного забруднення. Чорнобильська катастрофа має довгострокові наслідки, які розтягуються на сотні років.
У Чорнобильській зоні відчуження для проведення робіт з ліквідації наслідків аварії були задіяні від 600 до 800 тисяч осіб. Це були переважно молоді хлопці, резервісти радянської армії. Сьогодні цих людей називають ліквідаторами.
Внаслідок Чорнобильської катастрофи багато людей були змушені покинути власні домівки. Спочатку люди були впевнені в тому, що зможуть повернутися вже за кілька днів, вони не знали, що прощаються з рідними місцями назавжди.
Архів усних історій містить більше 200 усно-історичних інтерв’ю з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС, евакуйованими та переселенцями із зони відчуження з усієї України. Архів призначений для використання в освітніх і дослідницьких цілях.
Чорнобильська історична майстерня має власну бібліотеку, в якій знаходяться видання, присвячені різним аспектам Чорнобильської катастрофи.