Проект “Вільча - переселене село”

Проект “Вільча - переселене село”

Чорнобильська історична майстерня, Рурський університет у Бохумі (Німеччина) та Українська асоціація усної історії оголошують набір молоді до участі у проекті міжнародного молодіжного обміну “Вільча - переселене село”, який здійснюватиметься у рамках програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» за фінансової підтримки фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ).

MEET UP! – це міжнародна програма обміну досвідом між активною молоддю Німеччини і України. У рамках зустрічей надається можливість спільно опрацювати проект у сфері історико-політичної освіти, німецько-українських відносин, ненасильницького вирішення конфліктів  та інших актуальних тем сьогодення.

 

Мета проекту “Вільча – переселене село” – дослідження досвіду вимушеного переселення з Чорнобильської зони відчуження та з територій проведення АТО (Донецької та Луганської області) на прикладі громади села Вільча.

Анексія Криму та військові дії в Донецькій і Луганській областях привели до появи в Україні близько 2-х мільйонів внутрішніх переселенців. На цьому тлі виникли проблеми адаптації переселенців на новому місці проживання. В Україні існує інший досвід вимушеного переселення людей: після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася в 1986 р, близько 300 тис. Чоловік було розселено на нові місця проживання по всій території України.

 

Вільча Харківської області – це село, побудоване на початку 1990-х років спеціально для переселення жителів селища Вільча Поліського району Київської області, яке увійшло у зону відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Коли в Україні у 2014 р. почалися військові дії, мешканці Вільчі Харківської області прийняли сім’ї переселенців із зони військового конфлікту. Чорнобильський досвід перших переселенців допоміг в адаптації та інтеграції переселенцям сьогоднішнім. Саме ці аспекти взаємодії “старих” і “нових” переселенців пропонується дослідити молоді з Німеччини та України у рамках програми MEET UP!

 

Учасники проекту будуть проводити аудіо- та відео-інтерв'ю з переселенцями, що проживають у Вільчі, готувати фото- та відеоматеріали. Учасники проекту створять відеофільм про сьогодення Вільчі та підготують до публікації історичний альбом “Вільча – переселене село”, який розповідатиме історію села та міститиме інтерв’ю з його мешканцями.

 

Проект сприятиме збереженню пам'яті про унікальний досвід переселення із зони відселення внаслідок аварії на ЧАЕС, використання цього досвіду в сучасних умовах, а також передачі цього важливого історичного досвіду від старшого покоління молодшому. Також проект допоможе глибше зрозуміти проблеми, які існують в громадах, де проживають вимушені переселенці, що буде спонукати до пошуку вирішення цих труднощів.

 

У рамках проекту передбачено дві зустрічі німецько-української групи. Перша зустріч відбудеться в Україні у Харкові та області 02.08.-11.08.2017 р. Друга зустріч відбудеться у Бохумі (Німеччина) 05.03.-11.03.2018 р.

 

Робоча мова участі в проекті: англійська

 

Умови участі:

До участі у проекті запрошуються студенти, аспіранти та молоді дослідники всіх сфер соціальних та гуманітарних наук. Необхідний рівень знання англійської мови – не нижче С1. Знання німецької мови вітається, але не є обов’язковим. Участь в обох частинах проекту є обов’язковою.

 

Організатори покривають витрати учасників на харчування, проживання у Вільчі, проїзд, проживання та харчування у Німеччині. Не покриваються витрати на проїзд до Харкова та проживання у Харкові, витрати на отримання візи.

 

Щоб взяти участь у проекті, просимо заповнити форму за посиланням https://goo.gl/forms/oBCC6ZbEsyz6fvcM2 до 11 червня 2017 р.

 

За додатковою інформацією звертайтеся за адресою: info@1986.org.ua