Зміцнення потенціалу чорнобильських об’єднань

Зміцнення потенціалу чорнобильських об’єднань

(вересень-грудень 2014 р. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини)

Чорнобильська історична майстерня при підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини, Міжнародного освітнього центру м. Дортмунда і Німецько-української партнерської мережі реалізувала в 2014 р. проект «Зміцнення потенціалу чорнобильських об’єднань у східних областях України». Метою проекту було посилення співпраці чорнобильських організацій з іншими неурядовими організаціями, зміцнення взаємодії з органами державного управління і підвищення уваги до проблем чорнобильців у суспільстві.

Даний проект був дуже актуальним у світлі подій, які проходили в Україні. З 2014 року проблеми чорнобильців все більше відсуваються на другий план у зв’язку з появою нових категорій соціально вразливих груп – учасників АТО і внутрішніх переміщених осіб. При цьому серед вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей, серед учасників АТО є і група постраждалих від аварії на ЧАЕС, у тому числі ліквідаторів. Більшість чорнобильців страждають від специфічних проблем зі здоров’ям і потребують особливої допомоги. З огляду на таку ситуацію основна мета проекту полягала в тому, щоб зменшити деструктивну конкуренцію між різними соціально вразливими групами населення.

У рамках проекту було проведено ряд тренінгів і круглих столів у Харкові та Дніпропетровську по медіації (зниження рівня конфліктності) і інформаційних технологій з метою розробки нових стратегічних підходів у розвитку чорнобильських організацій, у налагодженні ефективної співпраці з іншими неурядовими організаціями, у тому числі з об’єднаннями учасників АТО. У заходах взяли участь як представники неурядових організацій, так і представники державних структур.

За результатами проекту 11 чорнобильських організацій різних регіонів України посилили співпрацю з органами державного управління, іншими громадськими організаціями, розширили свої служби волонтерів.