Квест з орієнтування та мобільності Access quest Kharkiv!

Квест з орієнтування та мобільності Access quest Kharkiv!

15 жовтня у Харкові відбувся квест з орієнтування та мобільності Access quest Kharkiv!, приурочений до Міжнародного дня «Білої тростини». Квест був організований спільно Чорнобильською історичною майстернею, громадською організацією «Право вибору» у партнерстві з командою «Access quest» в рамках проекту «Підвищення шансів на отримання освіти молоді з інвалідністю по зору» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Міжнародного освітнього центру Дортмунда.

Квест з орієнтування був спеціально розроблений для людей, які мають важкі порушення зору. Основна мета квесту – привернути увагу до розвитку інфраструктури міста для поліпшення якості життя людей з інвалідністю. Для цього у ході заходу вперше в Україні була представлена і протестована сучасна система навігації для людей з порушеннями зору «Go to sound!» Це система локальної навігації з використанням звукових маячків, яку розробив доцент Київського національного авіаційного університету Євген Артамонов. Система складається з додатку клієнта, яке встановлюється на смартфон користувача, і звукового маячка, який прикріплений до об'єкта інфраструктури міста (наприклад, на зупинках громадського транспорту, магазинах). Додаток повідомляє користувача звуковим сигналом, коли він потрапляє у зону дії маячка.

Учасники квесту в складі 6 команд протестували маячки «Go to sound!» у «польових» умовах. Незважаючи на похмуру погоду, складні завдання, важкий маршрут всі команди прийшли до фінішу і отримали свою порцію позитивних вражень. Команди повинні були вирішити різні завдання, щоб отримати координати локацій. Наприклад, потрібно було з предметів скласти номер телефону, за яким можна було отримати подальші інструкції, скласти «магічний квадрат», знайти у мокрому пінопласті гроші, щоб купити шлях до «зірки». Кожну локацію команди знаходили за допомогою звукового маячка, який включався при наближенні до нього на 20 метрів.

Ігор Кушнір, організатор «Access quest», поділився своїми враженнями: «Це було незабутньо, професійно, з колосальною підтримкою! Наш захід був би неможливим без допомоги прекрасних харківських волонтерів! Молоді хлопці та дівчата багато годин простояли під холодним осіннім дощем, але не зійшли з локацій, і прекрасно, без помилок виконали покладені на них обов'язки».

Переможцями Access quest Kharkiv стала команда Тетяни Елізевої та Дениса Луценко, які швидше за всіх впоралися з усіма завданнями і за допомогою звукового маячка пройшли всі локації квесту. За результатами квесту в Чорнобильській історичній майстерні було проведено круглий стіл, під час якого організатори і учасники квесту обговорили проблеми безбар'єрності у місті Харкові, шляхи їх вирішення, у тому числі за допомогою використання в інфраструктурі міста маячків «Go to sound!»