Молоді люди потребують перспективи у житті

Молоді люди потребують перспективи у житті

Молоді люди потребують перспективи у житті. Побачити своє майбутнє  особливо важливо для молодих людей з вадами зору. Наш новий проект  «Координація проектів  підтримки для людей із вадами зору в Україні» зосереджений на таких людей та їх перспективах.

Німецько-українські партнерська мережа, Міжнародний освітній центр Дортмунда (IBB Dortmund) і наші партнери: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Рівненській області, Громадська організація «Бачити серцем» в Києві та Центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору» в Харкові мають за мету об'єднати на неформальному рівні свої ресурси і програми з підтримки молоді з проблемами зору.
З травня 2018 по травень 2019 роки ми організуємо різні тренінги для співробітників організацій для незрячих і слабозорих людей, які готові використовувати нові знання у своїй роботі і навчати інших в Києві, Рівному та Харкові.

 Експертний супровід у проекті нам надає німецька громадська організація з багаторічним досвідом в роботі з незрячими людьми Deutsche Blindenstudienanstalt e.V. (Blista) з міста Марбург.

Також в ході проекту підтримується розвиток консультаційних центрів (медіацентрів) для незрячих і слабозорих людей в Києві та Рівному. Співробітники цих центрів візьмуть участь в трьох семінарах-тренінгах навесні 2019 року. При цьому наша мета - надавати інформаційні послуги молодим людям з ослабленим зором і сприяти, таким чином, їх розвитку й освіті. Тому наші зусилля спрямовані також на співпрацю з іншими організаціями та активістами соціальної сфери в Україні.
Ми сподіваємося, що проект приверне увагу громадськості до реального створення інклюзивного середовища і нових життєвих перспектив для незрячих людей. Отримані знання допоможуть молодим людям зробити самостійний крок до реального життя, без страху і опіки покинути будинок, здійснити прогулянку, знайти друзів.
На книжковому «Арсеналі» 2019 року ми плануємо представити нові книги шрифтом Брайля. А також активні дії в інформаційних кампаніях і акціях: Міжнародного дня білої тростини, в День захисту прав людей з інвалідністю та Міжнародний день людей з інвалідністю.
Завдання проекту - зробити перспективи в житті «видимими» і для незрячої молоді.