Чорнобильській історичній майстерні - 5 років!
24 квітня 2017 р. Чорнобильська історична майстерня відзначила своє 5-річчя з дня відкриття. Привітати Майстерню прийшли понад 70 осіб, серед яких були члени різних чорнобильських об’єднань, а також представники неурядових організацій. У тому числі на заході були присутні партнери Майстерні: Renowabis (Німеччина), GIZ (Німеччина), Greencubator (Київ), БФ Карітас, МФ «Відродження», EUFRAK, «Сучасна Жінка», «Дом Нюрберга», представники різних релігійних конфесій. Почесний консул ФРН у Харкові Тетяна Гавриш зачитала вітальне слово генерального консула Німеччини. Вольфганг Мессінгер підкреслив, що діяльність Майстерні несе вагомий соціальний і культурний внесок у побудову громадянського суспільства.
У своїй вступній промові Любов Негатіна представила присутніх гостей, підвела підсумки діяльності Майстерні за останні 5 років, а також розповіла про ті цілі й завдання, які є основними для діяльності Чорнобильської історичної майстерні.
Доктор Астрід Зам, виконавчий директор Міжнародного освітнього центру м. Дортмунда (IBB Dortmund), акцентувала увагу на тому, що центр є партнером Чорнобильської історичної майстерні і спільно реалізує проекти і проводить різні заходи, спрямовані на зміцнення соціального діалогу.
Про основи роботи Чорнобильської історичної майстерні розповів голова ХМГО «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарєв. Він зазначив значну роль Майстерні у житті чорнобильців, у тому числі і для підтримки вдів ліквідаторів та вдів з числа переселенців.
На заході було презентовано Чорнобильський архів усних історій. Керівник архіву Вікторія Науменко зазначила унікальність даного архіву, який покликаний зберігати і передавати пам’ять про людей, які постраждали від аварії на ЧАЕС, а також відзначила особливу роль, яку мають усно-історичні інтерв’ю з ліквідаторами і переселенцями для суспільства.
Однією з головних подій дня була презентація книги «Чорнобиль: етюди з натури». Автор книги – Олег Векленко, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, глава асоціації дизайнерів «4-й Блок», професор кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Олег Векленко зізнався про те, що на написання книги його надихнула участь в Європейських тижнях пам’яті у Франції, де йому доводилось багато розповідати про свій досвід перебування у Чорнобильській зоні.
Команда Чорнобильської історичної майстерні висловлює свою щиру подяку всім партнерам за успішну спільну роботу і готова до подальшої плідної співпраці!