Європейські тижні пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми» 2018 у Харкові

Європейські тижні пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми» 2018 у Харкові

​ З 2012 року в різних країнах та містах Європи проводяться Європейські тижні пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми». Чорнобильська історична майстерня у співпраці з іншими партнерськими організаціями підготувала насичену програму з нагоди 32-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

Відкриття Міжнародного фестивалю екологічного плакату Х. Трієнале «4-й блок» відбудеться 20 квітня о 18:00 у центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр». У рамках відкриття фестивалю відбудеться презентація німецькомовної версії книги засновника фестивалю Олега Векленка «Чорнобиль: етюди з натури». Книга була перекладена німецькою мовою за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина у рамках Року німецької мови в Україні 2017-2018.

21-22 квітня у Харківській школі архітектури відбудеться Еко-хакатон “4й Блок”. На ньому зберуться фахівці в галузях ІТ, дизайну та комунікацій, аби спробувати привернути увагу до низки питань взаємодії людини зі своїм містом. Еко-хакатон орієнтується на інновації в інфраструктурі міста, технології відповідального споживання та нові рішення, спрямовані на захист довкілля. Також упродовж Еко-хакатону будуть шукати ідеї для забезпечення кращого життя у місті та поряд з ним у більш екологічній засіб.

23 квітня об 11:00 у Чорнобильській історичній майстерні у рамках українсько-німецько-французського проекту відбудеться відкриття виставки «RADIOACTION», підготовленою дизайн-студією «Графпром». Є такий вислів – якщо ви не займаєтеся політикою – вона займеться вами. Те саме можна сказати і про забруднення довкілля і, насамперед, про радіаційне забруднення. Постери з серії RADIOACTION – це заклик до дії у даній сфері, прагнення свідомого ставлення до довкілля.

Також 23 квітня о12:00 у приміщенні Майстерні відбудеться майстер-клас з використання вторинної сировини. Катель Гелебарт (Art d’ECO, Франція) та Варвара Карамушка (Україна) розкажуть та покажуть, як своїми руками створити дивовижні та корисні еко-речі.

Окрім того, з 23 квітня у Чорнобильській історичній майстерні відкриється фото-виставка «Покинута Вільча», підготовлена дизайнером Надією Величко. Вільча – це покинуте селище, що знаходиться у Поліському районі Київської області, яке увійшло у зону відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Фотографії були зроблені у травні 2016 року під час відвідання колишніми мешканцями Вільчі у поминальні дні могил рідних.

25 квітня о 20:00 у Молодіжному парку відбудеться традиційна акція пам’яті «Запали свічку». Під час цієї акції біля пам’ятника чорнобильцям учасники будуть запалювати свічки в пам’ять про загиблих від наслідків аварій на атомних електростанціях.

19.04.2018