Консультації

Консультації

Чорнобильська історична майстерня як консультаційний центр надає підтримку і допомогу у вирішенні соціальних і правових проблем людям, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Однією з цілей діяльності майстерні є сприяння поліпшенню життя чорнобильців. У зв’язку з цим майстерня проводить роботу за двома напрямками:

  1. Юридичні консультації для ліквідаторів та переселенців при зверненні до державних структур. До сих пір багато хто з чорнобильців не отримує гарантовану їм законом соціальну і медичну допомогу, тому волонтери та активісти Чорнобильських організацій надають допомогу в підготовці необхідних документів. У деяких випадках захист законних прав можливий лише у судовому порядку за рішенням Європейського суду з прав людини. У таких випадках допомогу ліквідаторам надають юристи-волонтери і представники Луганської правозахисної групи.
  2. Практична допомога сім’ям загиблих або тяжкохворих ліквідаторів. Для підтримки таких сімей надається гуманітарна допомога, а також проводяться семінари-тренінги по догляду на дому, семінари з психологічної підтримки у співпраці з громадською організацією «Право Вибору» та благодійною організацією «Харківські самаритяни».

З 2014 року в Богодухові, Лозовій та Вільчі Харківської області працюють консультаційні центри, відкриті у рамках проекту «Посилення потенціалу самодопомоги людей з інвалідністю у Східній Україні». Ці консультаційні центри надають кваліфіковану інформаційну, юридичну та практичну допомогу не лише чорнобильцям, а й іншим соціально вразливим категоріям населення, у тому числі людям з інвалідністю і вимушеним переселенцям із зони військового конфлікту. Одним з важливих напрямків діяльності цих консультаційних центрів є допомога у працевлаштуванні і створенні соціальних підприємств.

Чорнобильська історична майстерня проводить різноманітні тренінги та семінари з підвищення кваліфікації консультантів і волонтерів, в яких беруть участь провідні українські та зарубіжні експерти.

На базі майстерні консультаційна допомога надається не лише ліквідаторам і постраждалим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, але й іншим соціально вразливим групам населення.