Європейські тижні

Європейські тижні

З 2012 року Міжнародний освітній центр м. Дортмунда (IBB Dortmund) у співпраці з партнерами з Міжнародної Чорнобильської мережі (ICN) щорічно проводить Європейські тижні пам’яті «За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми». Щороку вони починаються 11 березня, у день пам’яті про аварію на атомній електростанції Фукусіма-1 в Японії і завершуються 26 квітня у день пам’яті про аварію на Чорнобильській АЕС. По всій Європі у заходах, присвячених цій тематиці, беруть участь сотні людей.

Метою Європейських тижнів пам’яті є інформування людей про наслідки аварій на атомних електростанціях на основі фактів та на прикладі життя постраждалих. Ключовий елемент цих тижнів – це зустрічі європейської молоді з учасниками подій з Білорусі, України та Японії. Очевидці розповідають про свою роботу з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, про переселення із зони посиленого радіологічного контролю, про наслідки катастрофи на Фукусімі. У цих дискусіях молодь має можливість усвідомити небезпеку ядерної енергетики і зрозуміти необхідність розвитку сталої енергетичної політики. Зустрічі і бесіди з очевидцями цих катастроф відбуваються у школах, церковних громадах, університетах та інших громадських місцях.

Ще одна важлива мета проведення Європейських тижнів пам’яті полягає у тому, щоб спільно з різними загальноєвропейськими рухами привернути увагу до проблематики Чорнобиля і Фукусіми, а також до долі постраждалих від наслідків аварій на атомних станціях людей.

Завершуються Європейські тижні пам’яті «Акцією зі свічками», яка проходить 25 квітня, увечері напередодні дня аварії на Чорнобильській АЕС. Під час цієї акції у громадських місцях різних міст Європи учасники запалюють свічки в пам’ять про загиблих від наслідків аварій на атомних електростанціях.

До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи у рамках Європейського тижня пам’яті були проведені важливі заходи: українська делегація ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС зустрілася у Ватикані з Папою Римським Франциском, виступила на спеціальних зустрічах у парламенті Європейського Союзу в Брюсселі й у Бундестазі в Берліні, а також взяла участь у різних акціях в інших країнах Європи.

20 квітня 2016 р. в рамках міжнародної екуменічної конференції, приуроченої 30-й річниці Чорнобильської катастрофи, відбулася зустріч української делегації ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з Папою Римським Франциском. Ця поїздка до Ватикану була організована за фінансової підтримки «Реновабіс», Бюро УГКЦ з питань екології та Міжнародним освітнім центром м. Дортмунда при тісній співпраці з католицькими єпископатами і Чорнобильською історичною майстернею. Папа Римський Франциск звернувся до чорнобильців з окремим привітанням, в якому висловив подяку і визнання за їх дії, спрямовані на зменшення наслідків катастрофи.

Актуальну інформацію про Європейських тижнях пам’яті Ви можете знайти тут: http://ibb-d.de/nachhaltigkeit/europaeische-aktionswochen/.

Завантажити: Документація Європейських тижнів пам’яті в 2013 р.