Підвищення шансів на отримання освіти для молоді з порушеннями зору
(березень-грудень 2017 р. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини)
Чорнобильська історична майстерня у співпраці з громадською організацією «Право вибору», за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Міжнародного освітнього центру Дортмунда реалізовує проект, який сприятиме розвитку інклюзивного освітнього середовища в Україні. Головна мета проекту – сприяти створенню інклюзивного освітнього середовища для молоді, що мають порушення зору.
На даний момент в Україні проживає близько 100.000 людей з порушеннями зору, серед яких приблизно 11.000 дітей і підлітків до 18 років. На території України працюють 35 спеціалізованих шкіл для дітей з порушеннями зору, а також 6 шкіл для сліпих дітей. Однак, все більше батьків дітей з порушеннями зору прагнуть до того, щоб їхні діти мали можливість здобувати освіту в інклюзивному освітньому середовищі. Це не лише підвищить можливість для дітей у подальшому отримати вищу освіту, але також допоможе успішно інтегруватися у суспільство.
Робота у проекті проводиться за трьома основними напрямками:
1. Створення медіа-центру для надання підтримки студентам з порушеннями зору в навчанні і в повсякденному житті.
2. Підвищення громадської підтримки в реалізації інклюзивних заходів для поліпшення становища людей, що мають порушення зору.
3. Створення нових можливостей працевлаштування молоді з інвалідністю шляхом розвитку соціального підприємства.
У ході реалізації проекту в Харкові буде відкрито консультативний пункт для учнів та студентів з порушеннями зору, членів їх сімей, педагогів та інших зацікавлених осіб. Також будуть проводитися різні освітні заходи, у тому числі семінари, тренінги, літні школи (включаючи міжнародні) для молоді з порушеннями зору, їх батьків, а також волонтерів та інших людей, які працюють з дітьми, що мають інвалідність. Для супроводу студентів з вадами зору буде створена спеціальна волонтерська служба.
Крім того, проект передбачає організацію громадських акцій, які спрямовані на розвиток інфраструктури, адаптованої для людей з інвалідністю (наприклад, адаптація системи громадського транспорту), і будуть сприяти поліпшенню якості життя людей з порушеннями зору. Діючому соціальному підприємству «СоцІнтел», яке спеціалізується на випуску книг шрифтом Брайля, у рамках проекту буде надана допомога у напрямку покращення маркетингової концепції розвитку і залучення нових замовлень (наприклад, від ресторанів на друк меню шрифтом Брайля).
Реалізація проекту дозволить поліпшити освітнє середовище для молоді з порушеннями зору, дасть нові можливості для їхньої самореалізації та успішної інтеграції у суспільство, а також посилить взаємодію між активними представниками громадських організацій, що займаються проблемами людей з інвалідністю.