За підтримки Українського культурного фонду: «Трієнале 4-Блок» у Чорнобильській історичній майстерні
Насамперед – це оновлення інтерактивної виставки «Чорнобиль. Люди. Місця. Солідарність. Майбутнє».
За 10 років, що минули з моменту створення пересування виставки «Чорнобиль. Люди. Місця. Солідарність. Майбутнє» відбулися значні зміни. Тому 4 стенди були повністю перероблені та додана актуальна інформація. Але ми намагалися зберегти зовнішній вигляд виставки.
До блоку «Чорнобиль. Інформаційна політика на Сході та Заході». Додана інформація нинішнього стану саркофагу та НБК Арка на 4 блоці ЧАЕС. Додано інформацію про Перетворення «Укриття» на екологічно безпечну систему, змінено інформацію про те, що ховається під саркофагом сьогодні, та додано нові дані про фінансову участь країн у фонді «Чорнобиль Шелтер Фанд».
У блоці «Майбутнє. Енергозбереження та відновлювані джерела енергії – шанс для майбутнього». Додано інформацію щодо Енергетичної стратегії України, Державної програми санації житлових будинків та «теплих кредитів», створення та розвитку енергетичних кооперативів в Україні.
У блоці «Люди» було відібрано та підготовлено 10 аудіоінтерв'ю ліквідаторів та переселенців з матеріалів та автентичних інтерв'ю, які є у розпорядженні Чорнобильської історичної майстерні.
У блоці «Місця, втрачені в Білорусі та Україні» додано актуальну інформацію про кількість забруднених місць в Україні та наслідки впливу радіаційного забруднення для щитовидної залози у дітей.
А також внесено інші актуальні зміни.
У замках загального перебігу подій проекту, оновлена виставка «Чорнобиль. Люди. Місця. Солідарність. Майбутнє» було відкрито напередодні 35 річниці аварії на ЧАЕС 23 квітня 2021 року. На жаль, суворі карантинні заходи не сприяли відвідуванню виставки всіма бажаючими, але ми намагалися залучити якомога більше людей, які мають вплив у місцевих спільнотах.
Проект «35+10». Виставка плакатів відомих дизайнерів-графіків з усього світу.
45 плакатів дизайнерів із Франції, Фінляндії, Польщі, Білорусі, Японії, України та Росії, присвячених темі аварії в Чорнобилі та Фокусімі, їх впливу на людей та екологію, переосмислення цих трагедій у культурі та мистецтві.
Всі плакати, представлені в Чорнобильській історичній майстерні, також доступні для перегляду в акаунті майстерні на Фейсбуці @Chornoblmast
Третя складова проекту – створення мобільної версії сайту «Чорнобильська історична майстерня» та розширення функціоналу.
Існуючий до цього часу сайт був створений у 2011 році, та не враховував тих, хто використовує мобільні пристрої. Сьогодні кількість відвідувачів з мобільних пристроїв становить понад 45% і зростає щомісяця. Мобільна версія полегшує користування сайтом, збільшує кількість відвідуваних сторінок і подовжує час перебування на ньому.
Завдяки фінансовій підтримці Українського культурного фонду, Чорнобильська історична майстерня може надати своїм відвідувачам та користувачам актуалну інформацію на сучасному рівні.