Підтримка центрів розвитку соціальної активності НПО у Східній Україні

Підтримка центрів розвитку соціальної активності НПО у Східній Україні

Розвиток консультаційних центрів соціальної діяльності та самодопомоги неурядових організацій у Східній Україні (червень-грудень 2016 р. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини)

Чорнобильська історична майстерня при підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини та Міжнародного освітнього центру Дортмунда реалізувала у 2016 р. проект «Розвиток консультаційних центрів соціальної діяльності та самодопомоги неурядових організацій у Східній Україні». Мета проекту – посилення потенціалу самодопомоги громадських соціальних організацій, налагодження взаємодії та конструктивного діалогу між ними і держструктурами у Харківській і Дніпропетровській областях.

Робота за проектом проводилася за трьома основними напрямками:

  1. Консультації зі створення і забезпечення успішної роботи соціальних підприємств громадських організацій людей з інвалідністю.
  2. Розвиток і посилення партнерства між соціальними НПО з різними цільовими групами, підвищення їх професійного рівня.
  3. Налагодження діалогу між соціальними НПО та державними структурами з питань інклюзії та працевлаштування людей з інвалідністю.

У ході реалізації проекту в Харкові та Дніпрі були проведені юридичні семінари для неурядових організацій, які працюють з дітьми з інвалідністю, а також тренінги з різних аспектів створення і розвитку соціальних підприємств. Представники Національної асамблеї інвалідів України та Чорнобильської історичної майстерні у листопаді 2016 р пройшли стажування у Берліні в німецькому консультаційному центрі для соціальних підприємств, де ознайомилися з особливостями організації і функціонування подібних підприємств у Німеччині.

Крім того, на базі Чорнобильської історичної майстерні працювала Школа громадянської активності, яка поставила собі за мету допомогти новому поколінню розвивати свою громадянську активність, розуміти важливість і брати активну участь у волонтерському русі, а також на практиці реалізовувати задумані проекти. Проект також включав продовження роботи Майстерні громадських організацій, у рамках якої був підтриманий форум «Соціальний Vitamin-B», що вже утвердився у Харкові як платформа для презентації та знайомства з громадськими організаціями міста соціальної спрямованості. Три представника команди організаторів Майстерні отримали можливість перейняти досвід роботи німецьких неурядових організацій у Берліні.

Даний проект дозволив збільшити потенціал роботи неурядових організацій соціального спрямування, посилити взаємодію між її активними представниками та працівниками держструктур з метою зниження соціальної напруженості і розвитку громадянського суспільства в Україні.