Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986-2015
Конкурс дослідницьких есеїв «Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986-2015» (серпень-грудень 2015 року, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини)
Чорнобильська історична майстерня, Українська асоціація усної історії при підтримці Міністерства закордонних справ Німеччини та Міжнародного освітнього центру Дортмунда провели конкурс дослідницьких есеїв «Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986-2015». Метою проведення конкурсу було привернути увагу молоді до теми Чорнобильської катастрофи та важливості збереження пам’яті і передачі досвіду ліквідаторів і всіх людей, яких не оминула страшна трагедія. До участі в конкурсі були запрошені школярі, студенти і молоді дослідники, які у своїх конкурсних роботах на основі записаних інтерв’ю і зібраних документальних матеріалів описали долі і життєвий шлях ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також людей, які були переселені із зони відчуження у другій половині 1980-х рр. та із зони АТО впродовж 2014-2015 рр.
У конкурсі взяли участь молоді люди з усієї України, з яких автори кращих робіт отримали цінні призи у семи номінаціях. Серед переможців конкурсу слід особливо відзначити учнів Харківського спеціального навчально-виховного комплексу імені В.Г. Короленка для дітей, які мають вади зору. 12 учнів цього навчального закладу стали призерами конкурсу в номінації «Художність і креативність».
За результатами проекту була опублікована збірка робіт переможців конкурсу, до якого увійшло 10 есеїв. Це роботи призерів у семи номінаціях: «Найкраще поєднання теми АТО і Чорнобиля», «Художність і креативність», «Найкращий аналітичний підхід», «Особливий внесок у збереження спогадів очевидців», «Найкраща сімейна історія», «Війна та досвід переселення», «Заохочувальний приз». При публікації збережена авторська композиція і логіка викладу, пряма мова оповідачів історій, а також усі ілюстративні матеріали, які доповнювали конкурсні роботи.
Завантажити: Збірка робіт переможців конкурсу.